Renovabis

Renovabism

Erasmus+

erasmuslogo

Voda v krajine

IŽK

IZKN

Škole môžete darovať

Spolupracujeme s UKF

 logo-ukf140

eTwinning

logoetwaning

SANET

 

Otvorená knižnica

CAF

 CAF

Zbieram baterky

 Sme zapojení do projektu

 ZbieramBaterkyLogom

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Zabudli ste meno používateľa?

Veda a zbožnosť

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Podporte nás

CHEMLABm

https://www.startlab.sk/projekty/288-dobudovanie-viacjazycneho-prirodovedneho-laboratoria

 

Inovatívne trendy v odborových didaktikách v kontexte požiadaviek praxe

 

Dňa 14. novembra 2017 boli pri príležitosti konajúcej sa konferencie UKF s názvom "Inovatívne trendy v odborových didaktikách v kontexte požiadaviek praxe" ocenení niektorí pedagógovia za dlhoročnú a aktívnu spoluprácu pri príprave a výchove budúcich pedagógov biológie. Ocenená bola aj naša profesorka RNDr. Monika Gregušová. Z rúk PaedDr. Anny Sandanusovej, PhD. si prevzala ocenenie.

 

OcenenieMGm

 

 

 

Majstrovstvá okresu v šachu ZŠ a SŠ 2017

 

Dňa 26. októbra 2017 sa konali Majstrovstvá okresu v šachu základných a stredných škôl v centre voľného času Domino. V kategórii základné školy (dievčatá) nás reprezentovala Zuzana Rákayová (4. miesto),  a v kategórii základné školy (chlapci) nás reprezentovali Samuel Hlavatý (20. miesto) a Samuel Piroška (2. miesto), ktorý zároveň postúpil do krajského kola.  V kategórii stredné školy (chlapci) nás reprezentovali Martin Kuna (4. miesto), Juraj Zalabai (8. miesto), Pavol Bacigal (15. miesto), Matej Štěpánek (16. miesto), Andrej Gerhát (18. miesto), Tomáš Kozík (20. miesto), Tomáš Tines (21. miesto), Mário Šerfozo (23. miesto), Jozef Voros (26. miesto) a Michal Mačala (27. miesto). Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy a Samuelovi Piroškovi držíme palce v krajskom kole.

 MOS-Piroskam

 

Mladí prekladatelia 2017

 
V tohtoročnom už 5. ročníku súťaže Mladý prekladateľ, ktorú organizuje Katedra translatológie UKF v Nitre, sme mali zastúpenie v prekladoch umeleckých textov z anglického, nemeckého a ruského jazyka a tiež v novej kategórii - v preklade titulkov k filmu z anglického jazyka. Špeciálnou cenou poroty boli odmenení Peter Vaško z III.A triedy (umelecký preklad z anglického jazyka) a Viktória Depešová zo IV.B triedy (preklad anglických titulkov), srdečne blahoželáme!
 
 
A tu sú ďalší úšpešní súažiaci: ANJ/ANJ titulky - Z. Šmídová, J. Držík, J. Bakita, D. Klenko, A. Lieskovská, C. Bodo, S. Fraňo, A. Gerhát, L. Kollárová, K. Krajčírová, D. Pastierová. NEJ - A. Antlová, K. Jenisová, P. Vaško, N. Magdinová, V. Huňadyová, E. Korpášová, M. Toráč, K. Losmanová a z RUJ A. Gerhát a Z. Šmídová.
 
 

Súťaž o logo projektu

 

Súťaž o najlepší návrh loga projektu „Zoologické záhrady verzus ochrana živočíšnych druhov“ (november 2017 – január 2018)

Už asi všetci z vás vedia, že naša škola rozbehla v tomto školskom roku nový medzinárodný školský projekt cez ERASMUS + , pod názvom „Zoologické záhrady verzus ochrana živočíšnych druhov“.
Okrem výskumov a odborných prác z biológie sa v rámci projektu uskutočnia aj súťaže výtvarného zamerania. V termíne november 2017 – január 2018 vypisujeme súťaž o najlepšie logo projektu.

Všetky súťažné práce budú zverejnené na webovej stránke školy, dve najlepšie práce postúpia do spoločnej medzinárodnej súťaže (krajín a škôl, ktoré sú do projektu zapojené), a teda budeme bojovať o to, aby náš návrh vyhral a bol následne realizovaný ako logo projektu na všetkých zverejňovaných dokumentoch.


Súťaže sa môžu zúčastniť všetci žiaci, pri posudzovaní a hodnotení odovzdaných prác oslovíme aj odborníkov a žiakov.


Poznámka: v logu nemá byť zakomponovaná naša vlajka – jedná sa o spoločný projekt, ale vlajka európskej únie môže byť zakomponovaná. Maskot projektu (viď. obrázok) môže byť tiež súčasťou návrhu. Ak bude súčasťou loga aj nejaký text, ten treba vyhotoviť v angličtine.

Maskotm

 

Hodina deťom 2017

 

Dňa 10. novembra 2017 sa naši študenti zúčastnili celoslovenskej zbierky HODINA DEŤOM pod záštitou Nadácie pre deti Slovenska.

Ďakujeme!
HodinaDetom2017m
 

1. nadnárodné projektové stretnutie učiteľov k projektu Erasmus+

 

1. nadnárodné projektové stretnutie učiteľov k projektu Erasmus+: Zoologické záhrady verzus ochrana živočíšnych druhov sa uskutočnilo 21. až 27. októbra 2017 v Štrasburgu, Francúzsko.

Zúčastnili sa ho 13 učitelia zo všetkých piatich partnerských škôl. Cieľom stretnutia bolo aktualizovať projekt po jeho schválení, aktualizovať časový harmonogram a rozpočet projektu, aktualizovať a stanoviť oblasti úloh 1. a 2. realizačnej fázy projektu, prezentovať webovú stránku projektu, zriadiť eTwinningový projekt, skompletizovať všetky kontaktné údaje partnerských škôl, prezentovať putujúceho maskota projektu - levíča Lennyho, skoncipovať návrh prvých metodických listov k vybraným kľúčovým kompetenciám na vyučovanie biológie a vytvoriť evalvačné dotazníky na výskum biologickej diverzity vybraných živočíšnych druhov a na výskum zachovania biologickej diverzity v zoologických záhradách. 

Príjemne nás potešilo veľmi milé stretnutie s poslankyňou Európskeho parlamentu MUDr. Annou Záborskou.

Link na webovú stránku projektu: www.zoopas.org

1NS-Erasmus2017m

 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 1 z 66

Naša škola môže byť aj tvoja

 LogoPG

Piaristická základná škola sv. Jozefa Kalazanského

 
logo PzsJKbm

Kostol sv. Ladislava Oznamy

 Kostol2017

© 2017 Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského, Piaristická 6, 949 01 Nitra, e-mail: skola@pgjknr.sk, Tel.: 037 2300200