Renovabis

Renovabism

Erasmus+

erasmuslogo

WATER IN THE COUNTRY

IŽK

IZKN

Škole môžete darovať

Spolupracujeme s UKF

 logo-ukf140

eTwinning

logoetwaning

SANET

 

Otvorená knižnica

CAF

 CAF

Zbieram baterky

 Sme zapojení do projektu

 ZbieramBaterkyLogom

Prihlásenie


Forgot your password?
Forgot your username?

Veda a zbožnosť

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

There are no translations available.

Divadelná kvapka krvi - daruj život 

 

22.1.2018 sa naši žiaci z tretieho a štvrtého ročníka zapojili do Divadelnej kvapky krvi, spolu s pani profesorkou PaedDr. Monikou Krnáčovou.

Darovanie krvi má veľký význam, pretože môže zmeniť osud iného človeka a zachrániť mu život. Je to bezpečný a vysoko humánny čin.

Ďakujeme študentom, ktorí sa rozhodli pomôcť a darovali krv. A taktiež aj dievčatám, ktoré predviedli ukážky prvej pomoci, tým najmenším z nás.

 

1

 

 2

 

 3

 

 

 

 

 

Last Updated on Tuesday, 23 January 2018 11:00
 
There are no translations available.

Deň ľudských práv 2017

 

Desiaty december je každoročne Dňom ľudských práv. Pri tejto príležitosti sa študenti našej
školy na hodinách občianskej náuky a anglického jazyka zapojili do projektu "Maratón písania
listov", ktorý už tradične organizuje Amnesty International. V rámci projektu prispeli študenti
desiatkami listov na podporu nespravodlivo odsúdených z celého sveta.

p1.jpg p2.jpg p3.jpg

 

Viac informácií spolu s príbehmi nespravodlivo odsúdených
nájdete na stránkach projektu https://maraton.amnesty.sk/

 

 

ZENIT - súťaž stredoškolákov v programovaní

 

ZENIT je súťaž v programovaní pre žiakov stredných škôl. Cieľom súťažiacich je  vytvoriť počítačové programy ako správne riešenia čo najväčšieho počtu problémov a prostredníctvom elektronického systému ich odovzdať v čo najkratšom čase.

Študenti oktávy A Filip Masár a Dávid Greksa postúpili do krajského kola v súťaži ZENIT a obsadili Filip Masár 3. miesto a Dávid Greksa 9. miesto.
Taktiež sa zapojili do Olympiády v Informatike. Filip Masár je v predbežnom hodnotení domáceho kola na 1. mieste v rámci Slovenska a postúpil do krajského kola, ktoré sa uskutoční v januári.
Žiaci sekundy A Rákayová Zuzana a Hlavatý Samuel sa zúčastnili celoslovenskej súťaži v programovaní Palma Junior v programovacom jazyku Imagine.

 

 

 

Exkurzia v Národnom žrebčíne v Topoľčiankach

 

Projektový tím žiakov pod vedením PaedDr. M. Krnáčovej navštívil Národný žrebčín v Topoľčiankach v rámci projektu Erasmus+. Žiaci absolvovali komentovanú prehliadku žrebčína. Počas prehliadky sa dozvedeli informácie o samotnom žrebčíne, ale aj o plemenách koní, ktoré sa tu chovajú. Zaujímali sa hlavne o plemeno lipican, ktorým sa žrebčín najviac preslávil. Prostredníctvom dotazníkov zisťovali informácie o lipicanských koňoch ohľadom histórie šľachtenia tohto plemena, správnej starostlivosti, ale aj o formách správania a využitia koní v drezúre a hipoterapii.

   

 

 

 

 

 

 

 
There are no translations available.

Ďakujeme

 

 plagat_Hudec.jpg

  

 
There are no translations available.

Súťaž o logo projektu

 

Súťaž o najlepší návrh loga projektu „Zoologické záhrady verzus ochrana živočíšnych druhov“ (november 2017 – január 2018)

Už asi všetci z vás vedia, že naša škola rozbehla v tomto školskom roku nový medzinárodný školský projekt cez ERASMUS + , pod názvom „Zoologické záhrady verzus ochrana živočíšnych druhov“.
Okrem výskumov a odborných prác z biológie sa v rámci projektu uskutočnia aj súťaže výtvarného zamerania. V termíne november 2017 – január 2018 vypisujeme súťaž o najlepšie logo projektu.

Všetky súťažné práce budú zverejnené na webovej stránke školy, dve najlepšie práce postúpia do spoločnej medzinárodnej súťaže (krajín a škôl, ktoré sú do projektu zapojené), a teda budeme bojovať o to, aby náš návrh vyhral a bol následne realizovaný ako logo projektu na všetkých zverejňovaných dokumentoch.


Súťaže sa môžu zúčastniť všetci žiaci, pri posudzovaní a hodnotení odovzdaných prác oslovíme aj odborníkov a žiakov.


Poznámka: v logu nemá byť zakomponovaná naša vlajka – jedná sa o spoločný projekt, ale vlajka európskej únie môže byť zakomponovaná. Maskot projektu (viď. obrázok) môže byť tiež súčasťou návrhu. Ak bude súčasťou loga aj nejaký text, ten treba vyhotoviť v angličtine.

Maskotm

 
There are no translations available.

Hodina deťom 2017

 

Dňa 10. novembra 2017 sa naši študenti zúčastnili celoslovenskej zbierky HODINA DEŤOM pod záštitou Nadácie pre deti Slovenska.

Ďakujeme!
HodinaDetom2017m
 
There are no translations available.

1. nadnárodné projektové stretnutie učiteľov k projektu Erasmus+

 

1. nadnárodné projektové stretnutie učiteľov k projektu Erasmus+: Zoologické záhrady verzus ochrana živočíšnych druhov sa uskutočnilo 21. až 27. októbra 2017 v Štrasburgu, Francúzsko.

Zúčastnili sa ho 13 učitelia zo všetkých piatich partnerských škôl. Cieľom stretnutia bolo aktualizovať projekt po jeho schválení, aktualizovať časový harmonogram a rozpočet projektu, aktualizovať a stanoviť oblasti úloh 1. a 2. realizačnej fázy projektu, prezentovať webovú stránku projektu, zriadiť eTwinningový projekt, skompletizovať všetky kontaktné údaje partnerských škôl, prezentovať putujúceho maskota projektu - levíča Lennyho, skoncipovať návrh prvých metodických listov k vybraným kľúčovým kompetenciám na vyučovanie biológie a vytvoriť evalvačné dotazníky na výskum biologickej diverzity vybraných živočíšnych druhov a na výskum zachovania biologickej diverzity v zoologických záhradách. 

Príjemne nás potešilo veľmi milé stretnutie s poslankyňou Európskeho parlamentu MUDr. Annou Záborskou.

Link na webovú stránku projektu: www.zoopas.org

1NS-Erasmus2017m

 
There are no translations available.

Fyzikálny Náboj 2017


Dňa 20. 10. 2017 sa uskutočnila v Bratislave medzinárodná súťaž Fyzikálny náboj. Našu školu po prvý krát na súťaži  reprezentovali dve juniorské družstvá.
Prvé družstvo v zložení: Lenka Holčíková, Samuel Ivančík, Michal Magula, Gabriela Teleki, Tomáš Sedlák - žiaci 6.A  obsadili 36. miesto.
Družstvo v zložení: Roman Hudec (2.B), Matúš Masár (5.A), Andrej Stupka (5.A), Tomáš Tines (5.A), Anton Krkošek (2.C), obsadili 38. miesto. Všetkým študentom ďakujeme za reprezentáciu školy. Výsledky si môžete pozrieť na danej stránke: https://physics.naboj.org/archive/results.php?year=2017&category=jun&country_code=sk

FNDR1m

 
« StartPrev12345678910NextEnd »

Page 1 of 65

Naša škola môže byť aj tvoja

 LogoPG

Piaristická základná škola sv. Jozefa Kalazanského

 
logo PzsJKbm

Kostol sv. Ladislava Oznamy

 Kostol2017

© 2017 Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského, Piaristická 6, 949 01 Nitra, e-mail: skola@pgjknr.sk, Tel.: 037 2300200