Galéria úspešných
There are no translations available.

Krajské kolo olympiády vo Francúzskom jazyku

 

Vyučovanie a výsledky práce žiakov v škole najčastejšie prezentujeme prostredníctvom rôznych súťaží a olympiád. Začíname školskými kolami a tí najúspešnejší sa stanú účastníkmi krajských alebo kôl.

Piaristické gymnázium už niekoľko rokov organizuje krajské kolo olympiády vo francúzštine. V tomto školskom roku sa uskutočnilo 19. marca 2018. V priestoroch našej školy sa stretli žiaci šiestich gymnázií Nitrianskeho kraja (Spojená škola Nitra, Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského Nitra, Gymnázium Topoľčany, Gymnázium Šaľa, Gymnázium Nové Zámky a Spojená katolícka škola Levice), aby porovnali svoje vedomosti a zručnosti v krásnom románskom jazyku z krajiny galského kohúta.

 

FRJolymp2

 

Súťažilo sa v troch kategóriách: 2A, 2B a 2C. Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do celoslovenského kola. V kategórii 2A je to Charlotte Teleki z našej školy, v kategórii 2B Eva Frtúsová zo Spojenej katolíckej školy Levice a v kategórii 2C David Hrnko zo Spojenej školy Nitra. Víťazom blahoželáme a budeme im držať palce v celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční v Bratislave.

 
There are no translations available.

Okresné kolo Chemickej olympiády kategórie D

 

Dňa 23.3. 2018 sa v priestoroch ZŠ Jelenec konalo okresné kolo chemickej olympiády v D kategórii, ktoré je určené žiakom ZŠ a kvarty gymnázia.

Z pomedzi 31 súťažiacich, ktorí nie všetci boli úspešní riešitelia, sa naše žiačky kvarty A Tereza Brázdilová (10. miesto) a Monika Horková (18. miesto) stali úspešnými riešiteľkami okresného kola (to znamená, že ich úspešnosť bola väčšia ako 50%). Týmto novým nádejným chemičkám želáme veľa šťastia v chemickej súťaži budúci rok.

 20180406 094809

 

 
There are no translations available.

Dekanátne kolo biblickej olympiády

Dňa 21. 3. 2018 sa v priestoroch našej školy uskutočnilo dekanátne kolo biblickej olympiády. Do súťaže boli zapojení žiaci z 10 základných škôl a 8 stredných škôl z dekanátu Nitra a Vráble. 

DSC 0002

 

Viac foto vo fotogalérii. 

Weiterlesen...
 
There are no translations available.

Krajské kolo 52. roč. biologickej olympiády 2018 kategória A,B

 

1. MIESTO 

 

Dňa 20. marca 2018 sa konalo krajské kolo biologickej olympiády v A kategórii v projektovej a teoreticko praktickej časti.

V projektovej časti naša žiačka Veronika Klobušická z oktávy A obsadila 1. miesto a postúpila do celoslovenského kola. 

V teoreticko praktickej-časti úspešne našu školu reprezentovali: Daniel Magula (4. miesto) z oktávy A - na základe rozhodnutia komisie tiež postupuje do celoslovenského kola a Michaela Žebyová (17. miesto) zo IV.A.  

V kategórii B sa dňa 21. marca 2018 sa za našu školu zúčastnili v teoreticko-praktickej časti študenti sexty Samuel Ivančík (10. miesto) a Tomáš Sedlák (11. miesto). 

 

Srdečne všetkým blahoželáme. 

 

Weiterlesen...
 
There are no translations available.

Hviezdoslavov kubín 2018

 

Súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín nie je potrebné predstavovať žiadnemu žiakovi základnej alebo strednej školy.
V tomto školskom roku sa súťaž koná už po 64- krát a šesťdesiatštyri rokov je už „úctyhodný vek“.

Žiaci piaristického gymnázia sa ho zúčastňujú každoročne. Nebolo tomu inak ani tento školský rok. V priestoroch našej školskej knižnice sa 8. februára 2018 sa uskutočnilo školské kolo. Súťažilo sa v II., III. a IV. kategórii.
Všetci recitátori sa usilovali podať čo najlepší výkon, ale predsa niektorí boli prirodzenejší a presvedčivejší a zároveň aj trochu úspešnejší.

Weiterlesen...
 
There are no translations available.

Majstrovstvá kraja v bedmintone žiakov ZŠ

 

Dňa 14. 11. 2014 sa konali školské Majstrovstvá kraja v bedmintone žiakov ZŠ. Našu školu úspešne reprezentovali žiaci z kvinty A, Filip Masár a Tomáš Vrabec. Obsadili krásne 2. miesto. Gratulujeme.

 
There are no translations available.

Pikomat 31. ročník šk. rok 2013/2014

 

Pikomat - 31.ročník - po 1.sérii sa naši študenti zo sekundy A umiestnili na nasledujúcich miestach:

21. miesto Ema Dulíková

29. miesto Alexandra Balážová

32. miesto Tamara Ťažárová

 

kompletné výsledky v kategórii sekunda sú na tejto stránke
http://www.pikomat.sk/poradie.html
 
Srdečne blahožláme a želáme veľa úspechov v ďalších sériách príkladov.

 
There are no translations available.

Vyhodnotenie obvodných kôl predmetových olympiád

 

Dňa 11. júna 2013 sa zúčastnili najúspešnejší žiaci ZŠ a OG okresu Nitra vyhodnotenia a ocenenia na Obvodnom úrade v Nitre. Z nášho gymnázia, na základe dosiahnutých výsledkov v obvodných kolách predmetových olympiád, sa k najúspešnejším žiakom okresu zaradili:

 

Mačala Michal zo sekundy A             

Matematická olympiáda kategória Z7

Magula Daniel z tercie A                     Matematická olympiáda kategória Z8
  Biologická olympiáda kategória E
  Fyzikálna olympiáda
Masár Filip z tercie A Matematická olympiáda kategória Z8
Zalabai Juraj zo sekundy A Pytagoriáda kategória P7
Sidorová Darina zo sekundy A            Šaliansky Maťko
Klobušická Veronika z tercie A       Biologická olympiáda kategória E

 

K dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme!

 

 

 
There are no translations available.

Majstrovstvá okresu ZŠ v atletike

 

Dňa 22. mája sa konali majstrovstvá okresu základných škôl v atletike, našu školu úspešne reprezentovali Petra Škoricová z tercie A v hode kriketovou loptičkou za svoj výkon 51,84 m získala krásne 1. miesto a postup do krajského kola a Filip masár z tercie A obsadil 8. miesto.

V behu na 800m žiačky Mydlíková Katarína z I. C obsadila 5. miesto, Ivančíková Lucia z  tercie A 8. miesto a 9. miesto Částová Natália z I. C.

V behu na 300m žiaci obsadil Kubina Andrej zo sexty A 4. miesto.

Všetkým žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

 

 
There are no translations available.

Krajské kolo chemickej olympiády

 

Dňa 9. mája sa uskutočnilo krajské kolo chemickej olympiády v kategórii C. Úspešnými riešiteľmi sú Ema Ploth z kvinty A sa umiestnila na 9. mieste a Albín Krajčovič z prvej A triedy na 13. mieste. Srdečne blahoželáme!

 

 

 
There are no translations available.

Stolnotenisový trunaj cirkevných škôl

 

Dňa 25. apríla 2013 sa v Seredi konal stolnotenisový turnaj cirkevných škôl Bratislavskej,Trnavskej a Nitrianskej arcidiecézy, naša škola obsadila veľmi pekné 1. miesto. Blahoželáme.

 

 
There are no translations available.

Scrabble

 

Dňa 25. apríla 2013 organizovalo Centrum voľného času DOMINO Nitra pri príležitosti 1150. výročia príchodu Cyrila a Metoda na Veľkú Morova súťaž v harní Scrabble. Daniel Magula z tercie A obsadil prekné druhé miesto. Blahoželáme.

 

 

 
There are no translations available.

Moja família

 

Skončila sa súťaž interaktívnej hry Moja família. Z našej školy sa zapoili do hry triedy príma A, sekunda A a tercia A. Zo 444 zúčastnených škôl sa trieda tercia A umiestnila na 57. mieste, trieda sekunda  A na 58. mieste a trieda príma A na 136. mieste. Srdečne im blahoželáme a verím, že žiaci sa pri hre trochu zabavili a na rok si to znovu zopakujú.  Výsledky si žiaci môžu pozrieť tu.

 
There are no translations available.

Plagát roka 2013

 

Nitriansky samosprávny kraj, odbor školstva, mládeže, športu a kultúry v spolupráci s Krajským osvetovým strediskom v Nitre a Inštitútom rodovej rovnosti - Krajským kontaktným miestom Nitra vyhlásil už VIII. ročník súťaže „Plagát roka 2013“ pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja doc. Ing. Milana Belicu, PhD. Témy tohtoročného ročníka boli: „Nástrahy života online“ a „Rovnaká pláca za rovnakú prácu“.

Tejto súťaže sa zúčastnil náš žiak Roman Kovár z III. C triedy, ktorý vo svojej práci na tému „Rovnaká pláca za rovnakú prácu“ vyjadril svoj pohľad a vnímanie podôb diskriminácie. Plagát bol vytvorený spojením obrazu a písma, kombináciou grafiky, kreativity a volania o pomoc. Roman Kovár získal cenu poroty a umiestnil sa tak na 1. mieste.

V súčasnosti prebieha putovná výstava všetkých prác študentov v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre.

 

 
There are no translations available.

Sv. Cyril a Metod očami detí

 

Dňa 13. marca 2013 sa v Dome Matice slovenskej na Čermáni konalo vyhodnotenie regionálnej výtvarnej súťaže „Sv. Cyril a Metod očami detí." Našu školu úspešne reprezentovali dvaja žiaci zo sekundy A. Filip Tóth osadil 5. miesto a DarinaSidorová získla a čestné uznanie. 

 

 

 
There are no translations available.

Hviezdoslavov Kubín

 

Dňa 1. marca 2013 sa v Osvetovom stredisku na Chrenovej konali spádové kolá recitačnj súťaže Hviezdoslavov Kubín, v ktorých reprezentovali našu školu žiačky tercie A Veronika Klobušická a Adela Dukátová.

 

 • Veronika Klobušická obsadila v III. kategórii v prednese poézie 1. miesto
 • Adela Dukátová obsadila v III. kategórii v prednese prózy 2. miesto

Obidve dievčatá postupujú do regionálneho kola. Srdečne blahoželáme!

 

 

 
There are no translations available.

 

Ester Šabíková z III. B úspešne reprezentovala školu vo fotografickej súťaži AMFO a postúpila do krajského kola. Víťazné práce budú vystavené 20. 3. - 12. 4. 2013 v Galérii Mlyny. 

 
There are no translations available.

Krajské kolo olympiády v informatike

 

Dňa 22. januára 2013 sa konal 23. ročník KK Olympiády v informatike. Peter Páleník z triedy sexta A v kategorii B obsadil 4. miesto. Srdečne mu gratulujeme.

 
There are no translations available.

Obvodné kolo olympiády z ANJ

 

Dňa 16. januára 2013 sa uskutočnilo obvvodné kolo olympiády v anglickom jazyku naša žiačka Frederika Šerfözöová obsadila 3. miesto v kategórii 2C2. Blahoželáme.

 
There are no translations available.

Školské kolo geografickej olympiády

 

Dňa 17. decembra 2012 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. V kategórii H sa na prvom mieste umiestnil Michal Magula z prímy A, v katerórii G máme dvoch víťazov Jakuba Čurillu a Filipa Pavloviča obaja zo sekundy A. Suverénnym víťazom v kategórii F sa stal Daniel Magula z tercie A. Z úspechu víťazov sa tešíme a prajeme veľa úspechov v obvodnom kole.

 

 

 
There are no translations available.

Obvodné kolo v stolnom tenise

 

Dňa 10. decembra 2012 sa v Nitre konalo obvodné kolo súťaže v stolnom tenise. V kategórii chlapci stredné školy naše družstvo obsadilo pekné druhé miesto. Blahoželáme.

 

 

 
There are no translations available.

Mikulášsky stolnotenisový turnaj

 

Piaristické gymnázium sv. jozefa Kalazanského už po 19. krát organizovalo stolnotenisový mikulášsky turnaj. Celkove sa súťaže zúčastnilo 51 žiakov.

Výsledky v jednotlivýck kategóriách:

 • Mladší žiaci:
  1. Filip Tóth, sekunda A
  2. Ivan Šiška, tercia A
  3. Tomáš Kozík, príma A
   Tomáš Kiss, príma A
 • Starší žiaci:
 1. Peter Tóth, septima A
 2. Erik Báleš, I. A
 3. František Zrubec, kvinta A
  Michal Barta, kvinta A
 • Dievčatá:
  1. Martina Kelemenová, II. C
  2. Nora Szabóová, III. B
  3. Kristína Zrubcová, príma A
   Veronika Šokyová, IV. A
 • Rodič a dieťa:
  1. rodina Kelemenová - Jana, Martina
  2. rodina Zrubcová - Ján, František
  3. rodina Šišková - Mário, Ivan
   rodina Bartová - Roman, Michal
 
There are no translations available.

Dni športu 2012

 

Mestký úrad v Nitre, odbor školstva, mládeže a športu a SOŠ potravinárska v Nitre organizovali 5. decembra 2012 stolnotenisový turnaj v rámci Dní športu 2012. Do súťaže sa zapojili aj naši žiaci.

Výsledky:

 - v kategórii - žiaci: 

 1. František Zrubec, Piaristické gymnázium
 2. Erik Báleš, Piaristické gymnázium
 3. Peter Tóth, Piaristické gymnázium

Je to veľký úspech našich žiakov, ktorí obsadili všetky tri miesta.

 

- v kategórii - žiačky:

 1. Kristína Kunová, SOŠ potravinárska
 2. Kristína Zrubcová Piaristické gymnázium
 3. Martina Kelemenová, Piaristické gymnázium

Krásne druhé a tretie miesto opsadili naše žiačky.

 

Za úspešnú reprezentáciu školy všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme.

 
There are no translations available.

Okresné kolo šach jednotlivci

 

Dňa 22. novembra 2012 organizovalo CVČ Domino okrené kolo súťaže základných a stredných škôl v šachu jednotlivcov. Naše žiačky obsadili prvé miesta. Eva Husáková získala 1. miesto a Ester Šabíková 2. miesto. Blahoželáme!

 

 


 
There are no translations available.

MO bedminton

 

Dňa 7. novembra 2012 sa v Nitre konali majstrovstvá okresu v bedmintone starších žiakov ZŠ a osemročných gymnázií, nášu školu reprezentovali Filip MAsár a Tomáš Vrabec a získali 1. miesto. Blahoželáme!

 

 
There are no translations available.

Obvodné kolo cezpoľný beh v okrese Nitra

 

Dňa 27. sebtembra 2012 sa v Nitrianskych Hrnčiarovciach uskutočnila súťaž obvodného kola cezpoľného behu v okrese Nitra. Družstvo žiakov obsadilo 2. miesto v v kategórii žiaci ZŠ a  žiačka Katarína Mydlíková obsadila 3. miesto v kategórii žiačok SŠ. Blahoželáme.

 

 
There are no translations available.

Prekvapujúci juniorský majster Slovenska v triatlone

 

1. júla 2012 sa uskutočnil Šprintriatlon v Hurbanove za extrémne teplého počasia. Na 1. ročníku tohto podujatia štartovalo  173 pretekárov z Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Bieloruska a samozrejme zo Slovenska. V juniorskej kategórii chlapcov zaskočil v slovenskom poradí Ondrej Dubaj najväčšieho favorita na zlatú medailu z M-SR Tadeáša Fazekaša. Bol prekvapujúco lepší nielen v úvodných dvoch častiach, ale dokonca aj v behu.

 

 

 
There are no translations available.

Komparo 2011

 


 
There are no translations available.

EUSTORY

 

Slovenské centrum pre komunikáciu a rozvoj, n. o. v Bratislave v spolupráci s medzinárodnou mimovládnou asociáciou európskych organizácií registrovanou v Bruseli Eustory AISBL vyhlásil 7. ročník súťaže z novodobej histórie pre študentov stredných škôl  „EUSTORY“na tému Multikultúrne spolužitie na Slovensku v 20. a 21. storočí. Cieľom bolo zmapovať multikultúrne regióny a rodiny na Slovensku a vysvetliť podmienenosť vzájomného ovplyvňovania sa rôznych kultúr v strednej Európe.

 

Do súťaže sa zapojili naše žiačky Natália Nemešová a Bibiána Imrichová so svojou prácou na tému Osudy židov v Nitre, za ktorú dostali certifikáty.

 

 

 
There are no translations available.

Ďakovná listina Úsmev ako dar

 

 
There are no translations available.

Taktik Výzva 2012

 

V dňoch 28. 5. - 1. 6. 2012 sa konala celoslovenská súťaž Taktik Výzva. Súťaže sa zúčastnili 11 žiaci našej školy, ktorí súťažili v rôznych kategóriách. Zo sekundy A: Jakub Čurilla, Tomáš Kozík, Adrián Sedlák, Dominik Bajan, z kvarty A: Juraj Beľa, z kvinty A: Peter Páleník, Adam Lesay, z 1. A: Natália Korpášová, Denis Bene a z II. A: Matúš Matula a Viktor Vajzer. Zo všetkých žiakov najlepšie umiestnenie mal Jakub Čurilla, ktorý s úspešnosťou 91,63 % obsadil 66. miesto v SR vo svojej kategórii. Ocenený bol rádiom, odznakom a diplomom. Všetkým srdečne blahoželáme.

 

 
There are no translations available.

MAKS 2012

 

MAKS je celoslovenská matematická súťaž pre všetkých, ktorým to páli. Súťaž je určená žiakom 2. stupňa ZŠ alebo prímy až kvarty osemročného gymnázia. Žiaci súťažili počas celého roka v piatich čiastkových kolách. Najlepšie umiestnenie získali:

 

Trojnásobné hviezdy + vecná cena tričko

 

Dvojnásobná hviezda

 

Hviezda

 

 
There are no translations available.

KŠÚ Nitra ocenenie úspešných žiakov v okrese Nitra

 

Krajský školský úrad v Nitre, v spolupráci s predsedníčkami obvodných a krajských komisií predmetových olympiád a postupových súťaží (POPS) v okrese Nitra, pozval dňa 14. a 20. júna 2012 ocenených žiakov a ich pripravujúcich pedagógov na slávnostné vyhodnotenie obvodných kôl súťaží v školskom roku 2011/2012 v okrese Nitra.

 

  

 

 

 
There are no translations available.

Súťaž družstiev prvej pomoci mladých

 

Dňa 25. apríla 2012 organizoval Slovenský červený kríž súťaž družstiev prvej pomoci mladých, naši žiaci dostali poďakovanie za účasť v okresnej súťaži.

 

 
There are no translations available.

Majstrovstvé okresu SŠ chlapcov v stolnom tenise

 

18. január 2012 sa uskutočnili majstrovstvé okresu v stolnom tenise chlapcov. Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení:

 • P. Tóth
 • F. Zrubec
 • M. Barta
 • J. Porhajaš
 • I. Šiška

Chlapci obsadili pekné 3. miesto. Blahoželáme.

 

 

 
There are no translations available.

Majstrovstvá okresu v bedmintone

 

Naši žiaci Masár Filip zo sekundy A a Kurucz Daniel z Kvinty A reprezentovali našu školu na majstrovstvách okresu a na majstrovstvách kraja v bedmintone družstiev v kategórii žiakov ZŠ. V okresnom kole obsadili krásne 1. miesto a v kraji 6. miesto. Za pekné umiestnenia im blahoželáme.

 

 
There are no translations available.

Krajské kolo fyzikálnej olympiády kategória C

 

Žiak Matúš Kaľavský z triedy VI. OB obsadil 3. miesto v KK fyzikálnej olympiády kategória C. K peknému umiestneniu blahoželáme.

Matúš Kaľavský Diplom FO

 
There are no translations available.

 

MAKS 2011 - matematická korešpondenčná súťaž

 

Je celoslovenská súťaž prebiehajúca v piatich kolách počas celého roka. Zo štrnástich zapojených žiakov našej školy, ktorí riešili náročné úlohy, najlepšie umiestnenie získali:

 • Filip Masár I.OA              3 hviezdy matematického neba, 2. - 4. miesto v kraji,  
       
 • Daniel Magula I.OA         3 hviezdy matematického neba, 6. - 8. miesto v kraji,
         
 • Kristína Čutríková III.OA  3 hviezdy matematického neba, 18. - 19. miesto v kraji,
         
 • Frederika Mária Kupcová III. OA 1 hviezda matematického neba, 53. - 54. miesto v kraji.
         
Žiaci s troma hviezdami matematického neba boli odmenení aj vecnou cenou. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a úspešným žiakom blahoželáme za pekné umiestnenia.
 
There are no translations available.

Obvodné kolo v orientačnom behu

 

Dňa 20. apríla 2011 sa uskutočnilo obvodné kolo v orientačnom behu, ktoré sa konalo v priestoroch Agrokomplexu. Naši žiaci boli vyeľmi úspešní a získali veľké množstvo popredných miest a postúpili do krajského kola. Gratulujeme a úspešným reprezentantom držíme palce v krajskom kole.

 

Družstvá dievčat:

   

1. miesta družsvto A a B

 

    

2. a 3. miesto družstvo A

 

Družstvá chlapcov:

  

2. miesto družstva A a B

 

3. miesto družstvo B

 

Jednotlivci dievčatá:

 

1. miesto Melánia Babjaková

 

2. miesta Frederika Kupcová a Paulína Nedelková

 

3. miesto Karin Hajtingerová

 

Jednotlivci chlapci:

2. miesto Matej Malý

 

3.miesta Ondrej Dubaj a Ivan Fintor

 

 
There are no translations available.

Veľkonočný stolnotenisový turnaj

 

Dňa 19. apríla 2011 sa uskutočnil veľkonočný stolnotenisový turnaj, ktorý organizovalo Domino CVČ Nitra. Naši žiaci školu úspešne reprezentovali a umiestnili sa na prvých miestach. Gratulujeme.

 

 
« StartZurück12WeiterEnde »

Seite 1 von 2

© 2017 Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského, Piaristická 6, 949 01 Nitra, e-mail: skola@pgjknr.sk, Tel.: 037 2300200